MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

O násHistorie mas

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

Historie MAS Království - Jestřebí hory, o.p.s.

Publikováno: Út 30.03.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Obecně prospěšná společnost Místní akční skupina Království – Jestřebí hory vznikla v roce 2007, a to rok po založení Místní akční skupiny v regionu.

MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. působí na velké části okresu Trutnov, nachází se na území dvou mikroregionů: Společenství obcí Podkrkonoší a Svazku obcí Jestřebí hory a samostatné obce Staré Buky.

Nejzápadnější obcí je Horní Olešnice, nejvýchodnější pak Jívka. V severo-jižním směru sahá od Vlčic a Chvalče až po Kohoutov a Vlčkovice v Podkrkonoší. Zabírá území těchto obcí: Batňovice, Čermná, Dolní Olešnice, Hajnice, Havlovice, Horní Olešnice, Chotěvice, Choustníkovo Hradiště, Chvaleč, Jívka, Kocbeře, Kohoutov, Libňatov, Malé Svatoňovice, Maršov u Úpice, Pilníkov, Radvanice, Rtyně v Podkrkonoší, Staré Buky, Suchovršice, Úpice, Velké Svatoňovice, Vítězná, Vlčice a Vlčkovice v Podkrkonoší. Region sousedí s Polskem.

Místní akční skupiny (dále též MAS) jsou společenství občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a institucí veřejné moci), které spolupracují na rozvoji venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z EU a z národních programů, pro svůj region, metodou LEADER.

K prezentaci Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory, o.p.s. sloužily od února 2007 do 30. 6. 2021 webové stránky, které jsou nyní na adrese puvodni.kjh.cz. Staly se nedílnou součástí našich životů a také jakousi kronikou MAS i regionu, kde najdeme vše potřebné. Nová doba s sebou ale přináší nové požadavky, mimo jiné i v oblasti webových prezentací. Věříme, že se Vám nové stránky MAS líbí a že společně budeme náš krásný podkrkonošský region nadále úspěšně rozvíjet.

Mapa MAS Království - Jestřebí hory, o.p.s.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás