MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

DotacePodpořené projekty

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

1. Podpořené projekty - IROP

Publikováno: Čt 30.09.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Popis projektů, které byly podpořeny prostřednictvím IROP a MAS Království - Jestřebí hory, o.p.s.

Město Rtyně v Podkrkonoší v letošním roce zmodernizovalo vozový park pečovatelské služby. Prostřednictvím Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. se z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci výzvy Zvýšení kapacity a kvality sociálních služeb podařilo získat dotaci na elektromobil Nissan eNV200 EVALIA Visia. Jedná se o sedmimístné vozidlo, které bude sloužit pro obsluhu klientů pečovatelské služby, především pro dovoz obědů a nákupů, ale také pro dopravu klientů při různých pochůzkách, např. k lékaři nebo na společné akce. Tři pracovnice pečovatelské služby ve Rtyni v Podkrkonoší poskytují služby cca 45 klientům, a to i v odlehlých částech města. Obnova vozového parku tak umožní i nadále poskytovat kvalitní terénní pečovatelskou službu všem svým klientům. Náklady na pořízení elektromobilu činily 1.062.326,50 Kč, přiznaná dotace je ve výši 999.999,45 Kč.

Podpořili jsme například rekonstrukci chodníků v Batňovicích, čímž jsme výrazně přispěli ke zvýšení bezpečnosti chodců. Článek o tom je ZDE.

Místní akční skupina Království – Jestřebí hory, o.p.s. také přispěla k výstavbě a rekonstrukci chodníků v Suchovršicích. Počtení o tom najdete ZDE.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás