MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

VzděláváníStudentský parlament mas

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

1. Studentský parlament MAS Království - Jestřebí hory, o.p.s.

Publikováno: Po 01.02.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Popis činnosti Studentského parlamentu MAS KJH

Studentské nebo žákovské či dětské parlamenty působí na základních školách v území MAS již 20 let. Od vzniku MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. v roce 2007 docházelo k úzké spolupráci s MŠ a ZŠ. V roce 2012 byly zahájeny diskuze o propojení jednotlivých školních parlamentů a zastřešit je pod MAS. Historicky první setkání Studentského parlamentu MAS Království – Jestřebí hry, o.p.s. se uskutečnilo 11. 2. 2013 v kanceláři MAS na ZŠ Úpice-Lány.  Do spolupráce se průběžně zapojily všechny parlamenty z druhých stupňů ZŠ.

Od roku 2020 je tato spolupráce otevřena i prvním stupňům ZŠ a MŠ, a také nestátním neziskovým organizacím a příspěvkovým organizacím, které v regionu MAS pracují s mládeží.

Cílem je vytvářet aktivní platformu pro posílení sociálních vazeb mládežnických kolektivů, sdílení dobré praxe, zlepšení vzájemné komunikace, metodickou podporu osobnostního rozvoje koordinátorů a iniciování diskuze o aktuálních společenských a regionálních tématech u mladé generace.

Koordinací Studentského parlamentu je aktuálně pověřena PhDr. Petra Nývltová z Městského gymnázia a SOŠ Úpice, která úzce spolupracuje s Mgr. Ivetou Jiříčkovou ze ZŠ Úpice-Lány. Na ostatních zapojených skupinách působí vždy kontaktní osoby. Aktivity Studentského parlamentu MAS jsou dobrovolné a je na každé spolupracující komunitě, jak se do platformy zapojí.

Kontakty:

Koodinátorka Studentského parlamentu MAS:  

PhDr. Petra Nývltová, Nyvltova@kjh.cz 

 

Metodická podpora Studentskému parlamentu MAS:

Iva Vašatová, Vasatova@kjh.cz, +420 730 164 404

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás