MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

VzděláváníStudentský parlament mas

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

4. Projektový den

Publikováno: Po 01.02.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Charakteristika aktivity

Vzdělávací aktivity, na které využíváme financování od MŠMT ČR z výzvy Zvyšování kvality neformálního vzdělávání, tzv. Šablon pro nestátní neziskové organizace (NNO).

Projektový den v délce 4 hodin pro jednu skupinu účastníků. Aktivita je určena min. pro jednoho pracovníka NNO a jednoho odborníka z praxe, kteří společně naplánují a vedou projektový den v zařízení NNO nebo v jeho blízkém okolí. Role pracovníka NNO a odborníka z praxe se mohou během projektového dne měnit dle zaměření projektového vzdělávání. Odborníkem z praxe je uznávaná osoba se zkušenostmi ve svém oboru (řemeslo, přírodní vědy), zajišťuje praktickou část zadaných projektových úkolů.

Projekty mohou být z oblastí přírody, krajiny, ekologie, řemesel, dílen, zdraví, životního stylu, finanční gramotnosti, lidských vztahů, chytrých hraček, historie, rozvoje regionu apod. Do projektu nelze zahrnout sportovní aktivity.

Smyslem je nabídnout dětem odlišné aktivity, než jsou při běžné výuce. Předat teoretické informace, ale umožnit jim i praktické vyzkoušení pomůcek a věcných prostředků. Cílem je připravit zábavný program plný důležitých informací. Vytvořit pracovní a přátelské vztahy.

Pomocí této vzdělávací metody jsou účastníci vedeni k samostatnému zpracování určitých úkolů či řešení problémů, vzájemné spolupráci a respektu, odpovědnosti, využívání svých znalostí a práci s různými nástroji a informačními zdroji, rozvíjení komunikační dovednosti, tvořivosti, fantazii.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás