MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

ProjektySpolupráce v čr

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

Spolupráce s partnery v ČR

Publikováno: Út 22.06.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Bližší informace ke spolupráci naší MAS v rámci ČR

Partnerská spolupráce s jinými MAS
Vyšším stupněm vytváření spolupráce je přesah území MAS. Hlavním účelem této spolupráce je výměna zkušeností mezi jednotlivými MAS, hledání inspirace, vzájemné zdokonalování a obohacování o nové náměty a postupy při administraci a získávání nových kontaktů.

Od roku 2007 o.p.s. spolupracuje se třemi sousedními akčními skupinami – MAS Mezi Úpou a Metují, MAS Broumovsko+ a MAS Královédvorsko, z.s. Zároveň velmi dobře funguje spolupráce mezi MAS v rámci KS NS MAS ČR v Královéhradeckém kraji.

V roce 2019 byla zahájena intenzivnější spolupráce s MAS Horňácko a Ostrožsko, z.s. a MAS Hlinecko, z. s.

 

Zapojení MAS do celostátních a krajských sítí
MAS Království – Jestřebí hory se aktivně zapojuje do spolupráce se sousedními MAS i s krajskou a republikovou sítí místních akčních skupin. Na úrovni celostátní je naše MAS členem Národní sítě MAS (NS MAS ČR), která funguje jako prostředník mezi Ministerstvem zemědělství a Evropskou unií. V Královéhradeckém kraji je MAS členem Krajského sdružení Národní sítě MAS, o.s. Královéhradeckého kraje, které spolupracuje s Krajským úřadem. Zároveň má MAS Království – Jestřebí hory zástupce ve Spolku pro obnovu venkova ČR a i v Krajské organizaci Spolku pro obnovu venkova. Členství ve všech těchto organizacích má za cíl především rozvíjet jejich vzájemnou spolupráci a vzájemně si předávat zkušenosti a podporovat činnost místních akčních skupin; organizace zároveň fungují i jako prostředník pro spolupráci s dalšími institucemi, jejichž činnost se dotýká rozvoje venkova.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás