MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Robotika ve Vlčicích

Publikováno: Pá 23.12.2022

Region: Podkrkonoší, Vlčice

I tento rok se vlčické děti zapojily do Tandemového neformálního vzdělávání

Žáci měli možnost navštěvovat od listopadu do prosince odpolední bloky, které byly zaměřeny na robotiku. Pravidelně do naší školy jezdila Mgr. Figerová. A co jsme se během těch týdnů naučili? Nejprve jsme pronikli do světa ozobotů. Zjistili jsme, jaké barvy potřebují, aby poslechli naše příkazy, a poté jsme jim kreslili cestičky. Druhá hodina byla věnována Bluebotům. Naučili jsme se naprogramovat Bluebota tak, aby se dostal z místa A do místa B. Třetí hodinu jsme obsluhovali autíčko Pro-Bot. To po naprogramování dokáže samo nakreslit geometrické tvary a dokonce i kytičku. Další hodinu paní Mgr. Figerová přinesla do naší školy Lego Boost. Zkusili jsme si sestavit základní součástku a dávat ji různé příkazy. Poslední hodinu jsme hráli hru Scottie go. Díky této tandemové výuce se do naší školy mohl pořídit jeden Pro-Bot a tak i naši žáci mohou zkoušet programovat autíčko a rýsovat různé geometrické tvary. Děkujeme paní Mgr. Figerové za její čas, přípravu, materiály a především za sponzorský dar, kterým jsou dřevěné puzzle pro ozoboty.

Díky účasti na Tandemovém neformálním vzdělávání jsme mohli našim žákům rozšířit znalosti a dovednosti v robotice. Žáci měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet řadu pomůcek a zapojit se tak do zábavné výuky, která byla velmi přínosná.

Anna Plovajková

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás