MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

ProjektyPomoc ukrajině

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

6. Konkrétní formy pomoci

Publikováno: Po 07.03.2022

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Libňatov se stal novým domovem pro Ukrajince, SDH Batňovice uspořádal sbírku

Ubytování rodiny v Libňatově
Do našeho regionu míří ukrajinští uprchlíci z válečných oblastí. Například do Libňatova dorazila maminka se dvěma dětmi, tříletou holčičkou a pětiletým chlapečkem. Střechu nad hlavou jim poskytli skvělí manželé Kosinovi. Děti najdou nové kamarády v libňatovské školce, pro mladou maminku hledá obec v čele se starostou Jardou Pichem alespoň dočasnou práci - pomoc v kuchyni nebo úklid.

Materiální sbírka SDH Batňovice
Sbor dobrovolných hasičů Batňovice uspořádal pro Ukrajinu materiální sbírku. Sešlo se toho opravdu hodně, pořadatelé děkují za ohromnou solidaritu všem občanům Batňovic a okolních obcí, kteří do sbírky přispěli a tím podpořili dobrou věc. Poskytnutá pomoc byla odvezena do Hradce Králové a dále bude předána potřebným.

Vlnu solidarity v Suchovršicích odstartovala dne 28.2.2022 SMS pro obyvatele obce:
"Holky a kluci, mladí hasiči Suchovršice pořádají sbírku pro Ukrajinu. Potřebují přikrývky, ručníky, ponožky, léky proti bolesti, dezinfekce, obvazy, pitnou vodu, plenky, kojeneckou výživu, hygienické potřeby. Vše dobře zabalené a nejlépe i popsané. Hasiči to budou vybírat ve středu 2.3.2022 mezi 18. a 19. hodinou v hasičské zbrojnici. Předem děkujeme za vše". K.Vítová
V daný den i čas se sbírka uskutečnila a účast dárců byla velká, potkávali jsme i lidi, kteří se jiných hromadných akcí neúčastnili. Ještě večer byla naložena po vrch hasičská dodávka Soptík a ve čtvrtek vezla sbírku do sběrného střediska do Dvora Králové nad Labem. Tam ale byl doprovod sbírky požádán, zda (když už jsou naloženi, aby nedošlo jen k vyložení a opětovnému naložení do jiné dodávky) by náklad nedovezli do sběrného střediska v Hradci Králové. Samozřejmě, že bylo tomuto požadavku vyhověno. Zbývající věci ze sbírky pak toto pondělí přidali do sbírky konané v Úpici.
Obec Suchovršice, kromě zaslaného finančního daru, se zaregistrovala na webu www.nasiukrajinci.cz s nabídkou pomoci formou ubytování v obecním penzionu pro 8 až 9 lidí.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás