MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

MAS pomáhá žadatelům o dotaci Nová zelená úsporám Light

MAS pomáhá žadatelům o dotaci Nová zelená úsporám Light

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Publikováno: Pá 17.03.2023

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ) Light je reakcí na současnou energetickou krizi a extrémně vysoké ceny energií. Ministerstvo životního prostředí, Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízejí v rámci tohoto programu okamžitou finanční pomoc bez nutnosti vlastních vstupních investic. Žadatelům o uvedenou dotaci pomáhá Místní akční skupina Království – Jestřebí hory, o.p.s.

Program NZÚ Light je určen pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy. Těmto nejvíce ohroženým skupinám nabízí dotace na snadno realizovatelné úpravy až do výše 150 tisíc korun. Prostředky je možné čerpat před zahájením prací (nebo zpětně na realizace po 12. 9. 2022) na výměnu oken, vstupních dveří, zateplení fasády, střechy a podlahy.

Žadatel musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu či trvale obývaného rekreačního objektu. Všichni členové domácnosti musejí mít jako zdroj příjmu starobní nebo invalidní důchod 3. stupně, případně příspěvek na bydlení. Realizace úprav objektu se dokládá fotodokumentací před a po rekonstrukci.

Nutnou podmínkou je, aby žadatel o dotaci byl majitelem bankovního účtu, musí mít také zřízenou e-identitu. Odborný posudek navrhovaných opatření a Závěrečnou zprávu zdarma vypracuje MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Pracovnice MAS zároveň rády pomohou a poradí s ostatními náležitostmi i samotným podáním žádosti do systému. Poradenství, konzultace a zpracování Odborného posudku a Závěrečné zprávy je možné po předchozí domluvě na adrese: Kancelář MAS Království – Jestřebí hory, Regnerova 143, 542 32 Úpice. Kontaktní telefon: 705 824 436, kontaktními osobami jsou Iva Vašatová (e-mail vasatova@kjh.cz) a Pavla Kalousková (kalouskova@kjh.cz).

Více informací o podmínkách získání dotace naleznete na našich stránkách www.kjh.cz, Facebooku MAS KJH nebo na stránkách NZÚ Light.

Bc. Pavla Kalousková, MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s.

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf Leták NZÚ Light.pdf [PDF, 267 kB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás