MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Podkrkonošská Sněženka se konala už po patnácté!

Publikováno: Út 30.05.2023

Region: Chotěvice, Pilníkov, Podkrkonoší, Vítězná

Tak jako každý rok, tak i letos, byla pro děti ze sedmi základních škol Společenství obcí Podkrkonoší v autokempu Svatá Kateřina v Chotěvicích připravena akce „O sošku Podkrkonošské Sněženky“.

Zpestřením a zábavou pro děti i přítomné dospělé bylo veselé „vosí“ vystoupení, nechyběly zábavné soutěže a další radovánky. Po dlouhé zimě sluníčko opět vytasilo své paprsky a počasí bylo jako na objednávku. Využili jsme slunného rána a zázemí připravili venku.

V devět hodin děti přivítal předseda Společenství obcí Podkrkonoší (SOP) Petr Hrubý, který žáky i jejich pedagogický doprovod seznámil s pěkným programem.

Půlkulatý ročník byl hodně o pohybu. Vosičky, které letošní ročník doprovázely s programem VOSA JEDE, nenechaly děti v klidu. Přichystané lavičky byly obsazeny snad jen při pozdravu. Smích, soutěže a hlavně tanec provázel děti celým dopolednem. Nejvíce srandovní soutěží bylo předávání gumových příšerek (hadi, krysy, pavouci a ještěrky) v kruhu. Děti nás odměnily roztomilým jekotem a zapojovaly se do tanečního vystoupení, nejzkušenější byly odměněny balonkovou obří žížalou. 

Ještě před tím, než se děti rozprchly do areálu kempu, zaznělo několik milých slov od ředitele Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Jana Balcara. „Podkrkonošská Sněženka je jednou z našich oblíbených akcí, kterou podporujeme. Pro děti, paní učitelky i starosty je to příjemné setkání“.

Děti po programu předseda SOP Petr Hrubý a starosta Pilníkova Josef Červený podělili taštičkou s překvapením a drobným občerstvením k doplnění energie od firmy Beas a.s.

Opět akci hodnotíme jako velice povedenou, setkání se zúčastnilo více jak 100 dětí. Počasí bylo ideální, taneční show vtáhla do děje i dospělé doprovody. Díky vosím královnám to v kempu pořádně bzučelo. Letošní Sněženka se opět povedla," komentoval na závěr celou akci předseda SOP Petr Hrubý.

Velká fotogalerie je ZDE.

Iva Vašatová
koordinátorka akce Podkrkonošská Sněženka 2023

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás