MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Užijte si zimu v Kladském pomezí

Užijte si zimu v Kladském pomezí

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Publikováno: Po 11.12.2023

Region: Jestřebí hory

První sníh letošní zimy zasypal Kladské pomezí již na sklonku listopadu a bílé pokrývky bylo tolik, že se ihned začalo s úpravou prvních běžkařských tras. Doufejme, že takto příznivé bude celé zimní období.

Náš region se sněhovými podmínkami nikdy nevyrovná nedalekým Krkonoším a sousedním Orlickým horám, ale rozhodně má co nabídnout. Zvlněný reliéf zdejší krajiny je jako stvořený k běžeckému lyžování. Užijte si pozvolná stoupání, mírné sjezdy a krásné daleké rozhledy do kraje. Díky tomu, že Kladské pomezí není typickou zimní destinací, čeká vás zde naprostý klid a ničím nerušená příroda. Síť tratí je propojena s oblastí Broumovska i polským národním parkem Góry Stolowe. Celkem je možné projet více než 300 km tras, které jsou pravidelně strojově upravovány.

O kvalitní údržbu bílé stopy se starají spolky, města a obce za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Ještě před samotným zahájením běžkařské sezóny proběhla schůzka koordinátorů, kteří mají úpravu tratí a jejich dobrou sjízdnost na starosti. Roli hlavního koordinátora již 24. sezónu zastává organizace destinačního managementu, Kladské pomezí, o.p.s., která zároveň vytvořila a spravuje praktický web ski.kladskepomezi.cz. Najdete na něm nejen přehled tratí v jednotlivých oblastech Kladského pomezí a Broumovska, ale především aktuality o jejich sjízdnosti a nechybí zde ani tipy na další zimní možnosti vyžití.

Užijte si čas zimních radovánek a sportů v Kladském pomezí, litovat nebudete! Během svého putování zimní krajinou nezapomeňte vystoupat i na některou z rozhleden, kterých zde najdete hned několik, nebo se zahřejte v některé z turistických chat.

S pozdravem a přáním pěkných adventních dní 

Bc. Markéta Tomanová

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf TZ-uzijte-si-zimni-aktivity-v-kladskem-pomezi.pdf [PDF, 760 kB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás