MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?

Publikováno: Po 15.04.2024

Region: Jestřebí hory, Úpice

Poznejte krajinu spisovatelů, krásné přírody a skvělých zážitků ze sedla vašeho kola. Ať už jste rekreační cyklista, sběratel kilometrů nebo milovník adrenalinu, Kladské pomezí má co nabídnout nejen u nás, ale i za hranicemi.

Cyklistická sezona je v plném proudu. Možná právě teď přemýšlíte, kam povedou vaše další toulky. Nechte se inspirovat a vyrazte po stopách Cyklotoulek! V srpnu v této televizní sérii uvidíte tip na výlet z Kladského pomezí. Můžeme prozradit, že navštívíme známou zvonici, zamíříme za sourozenci Čapkovými, přebytečnou energii necháme ve sportovním areálu a objevíme české Pompeje.

V okolí našich domovů se nachází nespočet cyklostezek nejrůznější obtížnosti. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, skvělá cílová stanice vás nemine. Pokud si chcete výlet zpestřit zážitkem, zavítejte do některého z muzeí, zámků, nebo vyšlápněte kopeček k jedné z mnoha rozhleden. V horkých letních dnech uvítáte příjemné ochlazení v místních koupalištích, rybnících nebo v našem Východočeském moři. Okolo vodní nádrže Rozkoš vzniká nová cyklostezka, která bude rájem nejen pro cyklisty, ale i bruslaře a koloběžkáře. Ochladit se však můžete i mimo vodní plochy. Úkryt před slunečními paprsky najdete v podzemním městečku Osówka, měděném dole Bohumír nebo pevnosti Dobrošov. Všechny tipy na výlet najdete na našem webu www.kladskepomezi.cz.

Chcete zažít pořádné dobrodružství? Pumpování, klopení zatáček, vlny a lávky. To vše a mnohem víc nabízejí traily v Kladském pomezí. Ti méně zkušení mohou zdokonalit své jízdní dovednosti na pumptrackové dráze na Dětském dopravním hřišti v Náchodě.

I letos se můžete těšit na oblíbené cyklobusy, které vás zavezou na atraktivní turistická místa. První cyklobusy vyjedou už 25. 5. 2024. Odkaz na jízdní řády najdete na našich stránkách nebo po načtení QR kódu.

Ať už máte kolo staré nebo nové, horské nebo silniční, elektro nebo klasické, naplánujte si trasu podle vašich možností, nasedněte a užijte si cyklistickou sezonu naplno.


Hnízdilová Lucie
KLADSKÉ POMEZÍ, o.p.s.
Karlovo náměstí 179, 547 01 Náchod
Tel.: 737 291 022
e-mail: info@kladskepomezi.cz
www.kladskepomezi.cz

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás