MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Sněm MAS v Radči okořenila atraktivní prohlídka expozic

Sněm MAS v Radči okořenila atraktivní prohlídka expozic

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Publikováno: Pá 26.04.2024

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší, Úpice

V Muzeu Chalupění v Radči u Úpice se ve čtvrtek 25. dubna 2024 konal sněm Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory, o.p.s. Jako vždy došlo na bilancování uskutečněných aktivit nebo na přehled těch plánovaných. Zahájení oficiální části předcházela prohlídka muzea. A že toho bylo k vidění!

Muzejní expozice v Radči představují staré zemědělské stroje, historické hračky, betlémy, modely z papíru, sbírku uniforem nebo unikátní sportovní artefakty. Samotný sněm zahájil tradičně předseda Programového výboru MAS Jan Šída. Následovala zdravice předsedy hostitelského spolku Chalupění Pavla Melichara a pak už ředitel MAS Jan Balcar odstartoval hlavní program. Kateřina Matesová Valdová poté provedla kontrolu úkolů z minulých jednání. Zazněly tu aktuální informace o stavu partnerské základny, o změnách v Rámcové partnerské smlouvě nebo o operačních programech, jejichž prostřednictvím do regionu proudí dotační peníze.

MAS Království – Jestřebí hory poskytuje lidem rovněž poradenství a pomoc v oblasti energetických úspor, například skrze program Nová zelená úsporám Light. Účastníkům sněmu bylo také představeno zapojení organizace do projektu energetických koordinátorů místních akčních skupin (EnKo MAS) nebo aktivity v oblasti vzdělávání, především pak zapojení MAS do projektu Místní akční plán (MAP) Trutnovsko IV. Pozornosti delegátů sněmu neunikla ani zpráva o dotačním programu „Poznáváme kraj II“ na podporu cestování žáků základních škol do krajských kulturních a vzdělávacích institucí.

V rámci nabitého pásma byl přítomným přiblížen také servis MAS poskytovaný Společenství obcí Podkrkonoší i Svazku obcí Jestřebí hory nebo mezinárodní spolupráce zaměřená na Slovensko, Polsko a Ukrajinu. Dostalo se i na bilancování uskutečněných exkurzí nebo natáčení reportáží o regionu na Českém rozhlasu Hradec Králové.

V radečském muzeu nemohl chybět ani plán aktivit na rok 2024. V květnu uspořádáme v rámci projektu MAP Trutnovsko IV výjezd s řediteli škol na Broumovsko. V polovině června se pak MASkový tým objeví na oslavách Dne města Rtyně v Podkrkonoší. V září uspořádáme v Havlovicích oblíbenou Olympiádu pro starší a dříve narozené a přivítáme přátele z MAS Hlinecko a slovenské MAS Skála. V Radvanicích poté uspořádáme konferenci „Vzdělávání na Trutnovsku III“ a vše vyvrcholí listopadovou Venkovskou konferencí a volebním sněmem MAS.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci jarního sněmu Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory podíleli. K bezproblémovému průběhu sněmu opět přispěli Jaroslav Jörka s manželkou Evou ze společnosti Orange Catering, kteří tradičně zajistili chutné a pestré občerstvení.

Petr Záliš, MAS Království - Jestřebí hory

Velká fotogalerie ze sněmu je ZDE.

Reportáž Televize JS je ZDE.

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás