MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Léto v Kladském pomezí je v plném proudu!

Publikováno: Pá 09.07.2021

Region: Jestřebí hory

Pozvánka do atraktivního příhraničního regionu

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny. Už jste stihli zažít vše z bohaté cestovatelské nabídky Kladského pomezí? Na své si u nás přijdou malí i velcí cestovatelé. Tak hurá na cesty!

Hlavním lákadlem letošního léta je Festival zážitků, který účastníky zavede na devět zajímavých míst na české i polské straně hranice. Festivalové aktivity vás seznámí s regionálními řemesly, místními zvyky nebo tradičními pokrmy a jejich výrobou. Mnoho z nich si navíc budete moci sami vyzkoušet. Celý festivalový program je zdarma a jeho součástí je soutěž o zajímavé ceny. Více informací najdete na www.festivalzazitku.cz.

Rodiče určitě uvítají ucelenou nabídku výletů webu www.toulavybatoh.cz, na kterých se jejich ratolesti rozhodně nudit nebudou. Během putování křížem krážem naším regionem je možné sbírat razítka do ilustrované herní mapy, a za návštěvu alespoň pěti míst získáte drobnou odměnu. Pokud navíc při jejím vyzvednutí vyplníte registrační formulář, můžete se zapojit do říjnového slosování o hlavní ceny.

Nezapomínejte, že Kladské pomezí je také neodmyslitelně spjato se životy a tvorbou mnoha slavných českých osobností. Místy, kde strávily kus svého života, vás provedou tematické tiskoviny, které si můžete vyzvednout v informačních centrech, ale také speciálně zaměřené webové stránky. Zpracované výlety s čapkovskou tématikou nabízí web www.karelcapek.cz. Tipy, kam se vydat po stopách Boženy Němcové, najdete na webu www.kladskepomezi.cz/bozenanemcova.

Pokud patříte mezi příznivce cykloturistiky, využijte na svých cestách dvě linky cyklobusů, které v období letních prázdnin brázdí Kladským pomezím denně. Červená linka vás doveze z Hradce Králové, přes Jaroměř, Českou Skalici, Náchod, Polici nad Metují, Teplice nad Metují, Adršpach a Trutnov až na Pomezní boudy. Modrá linka jezdí na trase z Náchoda k polským sousedům do Kudowy-Zdrój a Karlówa. Jízdní řády si můžete stáhnout na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.

 

S pozdravem a přáním pěkných letních dní

---

Bc. Markéta Tomanová
manažer pro styk s veřejností
Kladské pomezí, o.p.s.
547 01 Náchod, Karlovo náměstí 179

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás