MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Pomoc Ukrajině prostřednictvím naší MAS

Publikováno: Po 28.02.2022

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Praktické informace pro všechny, kdo chtějí pomáhat společně s námi

Místní akční skupina Království - Jestřebí hory, o.p.s. společně s Obcí Libňatov a dalšími partnery se snaží koordinovat pomoc pro Ukrajinu i pro lidi, kteří ze země kvůli válce prchají.

Moc děkujeme všem za velkou vlnu solidarity! Vaše nabídky jsou hodně pestré a určitě smysluplné. Ale po víkendové zkušenosti náš krizový štáb vyhodnotil naše reálné možnosti při pomoci občanům Ukrajiny. Proto se chceme soutředit na následující aktivity:

  1. Zakládáme transparentní účet, následně nakoupíme požadovaný zdravotnický materiál a pošleme ho na Ukrajinu. Číslo účtu zveřejníme hned po jeho zřízení.

  2. Nabízíme ubytování pro Ukrajince, aktuálně lidé na území naší MAS nabízejí cca 30 míst. Ideální je propojování Ukrajinců žijících v našem regionu s jejich příbuznými přicházejícími z Ukrajiny. V případě požadavku na ubytování se na nás obracejte.

  3. Děkujeme za nabídku materiální pomoci, ale není v našich silách organizovat materiální sbírky. Doporučujeme kontaktovat organizace, které tuto službu nabízejí. Seznam sběrných míst a další informace najdete například ZDE.

  4. Dostali jsme velké množství nabídek týkajících se zajištění přepravy osob nebo materiálu na ukrajinské hranice a zpět. Na hranicích se kumulují auta a nastává zmatek, nedoporučujeme se vydávat tam "na vlastní pěst". Když budeme vědět o konkrétním požadavku na přepravu, lidem nabízejícím tuto službu se ozveme. 


Všem ještě jednou moc děkujeme za solidaritu a sounáležitost, společně to zvládneme!

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás