MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

V Nové zelené úsporám Light odstartoval příjem žádostí o dotace na solární systémy pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy

V Nové zelené úsporám Light odstartoval příjem žádostí o dotace na solární systémy pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Publikováno: St 03.05.2023

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší, Úpice

Program pro nízkopříjmové domácnosti ode dneška nabízí vedle podpory rychlého zateplení i možnost instalace systému na ohřev vody pomocí sluneční energie. O dotaci si mohou zažádat nejen noví zájemci, ale i ti, kteří již dotaci na zateplení v Nové zelené úsporám Light čerpali.

Uvedené údaje jsou aktualizovány k 17. 1. 2024.

Novinkou v programu je dotace ve výši 60 nebo 90 tisíc korun na vybudování fotovoltaického nebo termického systému na ohřev vody. Na rozdíl od zateplení, které je možné realizovat i svépomocí, musí instalaci provést odborně způsobilá osoba, držící oprávnění podle zákona 406/2000 Sb., o hospodaření energií.

Beze změny zůstává dotace 150 tisíc korun na rychlé zateplení fasády, střechy, stropů i podlah a na výměnu oken a vchodových dveří.

Zájemci z řad seniorů a domácností s nižšími příjmy tak mohou získat až 240 tisíc korun na posílení energetické nezávislosti a ušetřit na výdajích za energie i do budoucna.

Žádost v Nové zelené úsporám Light je možné podat před, v průběhu i po realizaci úsporných opatření a finanční prostředky mohou být vyplaceny předem. Všechny podmínky získání dotace na zateplení i na solární ohřev vody najdou žadatelé v Závazných pokynech pro příjemce dotace.

Pokyny k 17. 1. 2024 a veškeré potřebné dokumenty jsou k dispozici ZDE.

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás