MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Do Havlovic zase dorazili nadšení olympionici

Publikováno: Pá 03.09.2021

Region: Havlovice, Jestřebí hory, Podkrkonoší

Nejstarší sportovkyni Martě Faiferové ze Rtyně bylo 92 let :-)

Krásné počasí, úžasné sportovní výkony, přátelská atmosféra. To vše vyšperkovalo již 13. Olympiádu pro starší a dříve narozené, kterou hostil ve čtvrtek 2. září 2021 Všesportovní areál v Havlovicích. Tradiční nesoutěžní akce se zúčastnilo 263 sportovců z území Místní akční skupiny (MAS) Království – Jestřebí hory, která spolu s Tělovýchovnou jednotou Sokol Havlovice Olympiádu pořádala. Sportovní klání zpestřil doprovodný program.

Po úvodních proslovech zazněla česká hymna v podání ředitelky Základní umělecké školy A. M. Buxton v Úpici Evy Matouškové. „V Havlovicích jsem potkal spoustu úžasných lidí, kteří se k sobě hezky chovali a byli rádi, že se mohli potkat. Sportování je evidentně baví. Poděkování patří pořádající místní akční skupině i havlovickému Sokolu, povedlo se tu vytvořit ojedinělou akci,“ pochválil organizátory i soutěžící radní Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Zdeněk Fink, který nad akcí převzal záštitu. Olympioniky čekal opět hod míčkem, paličkou a válečkem, minigolf a skok daleký. Nejstarší účastnicí byla Marta Faiferová ze Rtyně v Podkrkonoší. „Troufla jsem si na všechny disciplíny, i na skok. Moc se mi tu líbí, potkávám známé, jezdím sem už hodně let,“ pochvalovala si dvaadevadesátiletá sportovkyně.  

Sportování nadšenců ve věku 65+ zpestřilo taneční vystoupení Boubelek z Mezilečí. Olympionici dostali zdarma drobné ceny a také poukazy na občerstvení. Se zajištěním akce pomohli žáci z Havlovic a úpičtí gymnazisté.  Mezi nejpočetnější olympijské výpravy patřila tradičně ta z Pilníkova. „Vyšlo počasí, sportovní výkony byly výborné. Děkujeme všem pořadatelům za to, že jsme se mohli zúčastnit a těšíme se na viděnou za rok opět v Havlovicích,“ hodnotil trenér, masér a roztleskávač ekipy, pilníkovský starosta Josef Červený.

Během Olympiády pro starší a dříve narozené probíhalo v dějišti akce i pozorování Slunce s úpickými hvězdáři. Zájemci se také mohli projet na elektrokolech, která byla k zapůjčení ve stanu společnosti Barta.bike. Probíhal zde také bezplatný servis jízdních kol. V krásném areálu na břehu Úpy nechyběla ani miniexpozice poslední textilky v regionu Frolen. „Je vidět, že po roce a půl různých omezení se lidé chtějí potkávat. Jsem rád, že i do Havlovic dorazili v hojném počtu. Zažili krásný den a odjížděli šťastní,“ neskrývá svou spokojenost ředitel spolupořádající MAS Jan Balcar, který akci moderoval. „Jsem moc rád, že jsme se po roce zase mohli sejít. Věřím, že při zachování osvědčených disciplín a rozšíření doprovodného programu můžeme být všichni i v příštích letech navýsost spokojeni,“ dodal na závěr Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice. 

Obsáhlejší fotoreportáž z Olympiády 2021 je ZDE.

 

 

GPS: 50.48924244643532, 16.029949840466582

Zobrazit polohu na mapě

Naplánujte si trasu (přes google mapy)

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás