MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Školáci ztvární díla slavných mistrů trochu jinak

Publikováno: Po 15.11.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Akce pro školy a školky - posilování spolupráce mezi studentskými parlamenty

V rámci projektu Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory, o.p.s. a snahy o posilování spolupráce mezi studentskými parlamenty oslovujeme školky a školy 1. i 2. stupně s akcí „Překlop plátno na fotku“. 

Účelem je nejen vzájemné propojení škol a společné dílo, jehož výsledky můžeme nabídnout i veřejnosti, ale také edukace dětí zábavnou formou, bez jakékoliv finanční nebo materiální náročnosti. Podstatou celé aktivity je najít si obraz, na kterém se vyskytují postavy a zachytit stejně nebo obdobně výjev obrazu pomocí fotografie. Můžete se snažit o dokonalé napodobení včetně detailů, prostředí, oblečení, nebo změnit určitý detail obrazu (např. obraz Dívka s hranostajem bude nafocen ve stejné póze, v obdobně barevně laděném oblečení, ale místo hranostaje si dotyčný vezme jiné zvíře, nebo pokud to budete chtít pojmout žertovně, tak třeba plyšáka nebo vycpaninu zvířete). smile  

Pravidla akce „Překlop plátno na fotku“ 

Aktivita je určena komukoliv - školkám, školám 1. i 2. stupně, zapojit se mohou i učitelé. Školy zašlou libovolný počet fotek, zároveň však i s vyfocenou předlohou nebo odkazem na malířské dílo. V elektronické podobě vše zašlete do středy 15. 12. 2021 na e-mail: nyvltova@kjh.cz.

Po dohodě s autorem a za předpokladu, že nebudou porušená autorská práva (obraz musí být od autora, který nežije více jak 70 let), budou fotografie veřejně prezentované jako součást výstavy. Níže najdete kromě letáku k výzvě také přílohu Známé obrazy - podklady, v níž jsou příklady obrazů, které je možné „překlopit“. 

Nositelům autorských práv zůstávají zachována veškerá osobnostní autorská práva k dílu. Nositelé autorských práv ale udělují pořadateli oprávnění k užití fotografií ve spojení s podporou a propagací akce i pořadatele. 

Bližší informace na telefonu 731 411 841 nebo na e-mailu nyvltova@kjh.cz

Petra Nývltová, koordinátorka studentského parlamentu Měst. gymnázia a SOŠ Úpice a MAS KJH 

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf Leták_Překlop plátno na fotku.pdf [PDF, 7.92 MB]
ico-docx Známé obrazy - podklady.docx [DOCX, 1.12 MB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás